Szkoła Liderów Miast

Aktualności

Europejski Kongres Samorządów:  Czasy niepewności – jak w nich budować rezyliencję miast?

Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny Fundacji Veolii Polska pt. Czasy niepewności – jak w nich budować rezyliencję miast?, który odbędzie się podczas Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach.

Rezylientny samorząd – rezylientne miasto. Relacja z finału 2. edycji PwS.

W czwartek, 4 listopada 2021 odbył się uroczysty finał programu „Przywództwo w Samorządzie”. W drugiej edycji projektu wzięło udział 35 samorządowców z 8 miast i 1 gminy wiejskiej. Wydarzenie uświetnił wykład prof. Rafała Matyi i podcastera Marcina Żebrowskiego.

Rezylientny samorząd – rezylientne miasto. Finał II edycji programu „Przywództwo w Samorządzie”

Finał II edycji programu „Przywództwo w samorządzie” jest zwieńczeniem kilkumiesięcznego programu rozwojowego dla władz z Trzebini, Garwolina, Świecia, Żyradowa, Darłowa, Leśnej, Nakła nad Notecią, Krupskiego Młyna i Słupcy.

Środowisko i infrastruktura w mieście rezylientnym

Koncepcja rezyliencji miejskiej powstała pierwotnie aby odpowiadać na kryzysy wywołane zmianą klimatu. O tym jak dbać w miastach o środowisko i jakie narzędzia mogą do tego służyć, rozmawiali uczestnicy PwS podczas 6 zjazdu edycji.

Absolwenci 1. edycji „Przywództwa w samorządzie” spotkali się w Warszawie

W połowie września odbyło się uroczyste dwudniowe spotkanie absolwentów 1. edycji PwS z 2020 roku. Po raz pierwszy grupa samorządowców spotkała się na żywo, aby skonsolidować relacje nawiązane w cyklu szkoleniowym, który miał miejsce w ubiegłym roku.

Uczestnicy „Przywództwa w Samorządzie” spotkali się w Żyrardowie

Wideorelacja z dwudniowego spotkania w Żyrardowie, w którym wzięli udział uczestnicy drugiej edycji "Przywództwa w samorządzie".

PANEL: Miasta – wielkie wyzwania – odważne decyzje

Fundacja Veolia Polska i Fundacja Szkoła Liderów zapraszają na panel dyskusyjny pt. „Miasta – wielkie wyzwania – odważne decyzje” organizowany podczas Forum Regionów w Karpaczu.

Przywództwo w samorządzie 2.0 – inauguracja 16.06.2021 r.

W środę 16 czerwca o 9:00 rozpoczynamy, dla 31 samorządowców z 9 miejscowości: 8 miast i 1 gminy wiejskiej z całej Polski, cykl szkoleniowy „Przywództwo w samorządzie 2.0”, który potrwa do listopada 2021 roku.